Wirusy

Internet jest źródłem wielu przyjemnych i pożytecznych rzeczy. Dzięki niemu możemy bawić się oraz jednocześnie w razie potrzeby zyskiwać potrzebne informacje, na przykład wiadomości docierające do nas w zasadzie z każdego miejsca na ziemi. Nie należy jednak mylnie twierdzić, że sieć internetowa jest przestrzenią całkowicie bezpieczną.

Być może nie na każdym kroku, ale dość często za rogiem czyhają różnego rodzaju oszuści, którzy chcą nas oszukać w jakiś sposób lub na przykład wyłudzić pieniądze. Sieć internetowa to także - wbrew pozorom - skupisko różnego rodzaju wirusów internetowych, tworzonych przez hakerów. Warto mieć tego świadomość, ponieważ wystarczy jeden mały krok - czyli oczywiście instalacja programu antywirusowego - by zapobiegnąć ewentualnym problemom.

Zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto zainstalować sobie odpowiedni program. Można go - nieco paradoksalnie - ściągnąć właśnie z sieci. Co istotne, pierwszą rzeczą po zakupie urządzenia połączonego z siecią powinien to być nasz pierwszy krok do wykonania.