Blogi

Czym jest tak naprawdę videoblog? Okazuje się bowiem, że choć wiele osób powyższe pojęcie słyszało, niewiele z nich potrafi odpowiedzieć umiejętnie na to pytanie. Warto jednak choć trochę orientować się w tym zakresie, ponieważ coraz częściej blogi w postaci video stają się w naszym otoczeniu popularne. Warto nadmienić, że jeszcze jakiś czas temu w Polsce videoblogi w ogóle nie były popularne.

Ich liczbę można było z roku na rok (mowa o ostatniej dekadzie) podawać w dziesiątkach. W ostatnich latach sytuacja się odwróciła. Jakby jednak nie było należy zauważyć, że wiele blogów prowadzonych przez polskich internautów czerpie swoją tematykę czy szeroko pojętą inspirację właśnie z blogów zagranicznych.

Warto bowiem wiedzieć, że sama ideal videoblogów najszybciej rozwinęła się w Ameryce Północnej, a dokładniej oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Jakby jednak nie było należy zaznaczyć, że świadomość istnienia takiego portalu mamy i coraz częściej korzystamy z dostępnych możliwości, by stworzyć własne miejsce w sieci.