Telewizja

Telewizja internetowa ma nieco inny charakter niż telewizja tradycyjna. Przede wszystkim dlatego, że ma większe możliwości i jest nierzadko bardziej amatorska niż ta ostatnia. Wielkie stacje telewizyjne nie mogą sobie na wspomniane amatorstwo pozwolić.

Przynajmniej na co dzień. Dlaczego zatem telewizja internetowa kojarzona jest z wyżej wspomnianą cechą? Wydaje się, że media internetowe nieodzownie się z nią wiążą. Internet jest bowiem nastawiony na szybkość i zwięzłość przekazu. Zazwyczaj jednak organizacja szybka i zwięzła wiąże się również z pewną dozą niekompetencji. Widać to na pierwszy rzut oka podczas porównywania portali internetowych z wydaniami wiadomości telewizyjnych.

Jakby jednak nie było, telewizja internetowa w pewnych kręgach jest bardzo popularna. Jest również szansą dla młodych dziennikarzy, ponieważ stworzenie własnego portalu telewizyjnego nie jest dzisiaj ogromnie trudne. Warto mieć świadomosć tego, że próbowanie dziennikarstwa interentowego jest dobrym warsztatem dla całkowitego laika w dziedzinie mediów.