Internet

Strony internetowe mają dzisiaj bardzo różnorodne funkcje. Przede wszystkim są dzisiaj wykorzystywane do tego, by reklamować daną firmę czy instytucję, a tym samym informować społeczeństwo o tym, czym konkretna firma, działalność czy też urząd się zajmuje. Z pewnością taka funkcja jest bardzo ważna, jednakże nie należy zapominać o tym, że strony www mogą być także naszym pamiętnikiem.

Nie da się ukryć, iż różnego rodzaju blogi można bowiem przyrównać do tego - jakby jednak nie było - gatunku literackiego. Mówiąc zresztą o literaturze warto wspomnieć chociażby o tak zwanej powieści hipertekstowej, która nie mogłaby powstać, gdyby nie strony internetowe. Te ostatnie stanowią również miejsce, w których można po prostu zrobić zakupy online.

Wydaje się więc, że myślenie o stronach internetowych wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Co więcej, ich byt zależy przede wszystkim od społeczeństwa, które nota bene bardzo ceni sobie obecność każdej wspomnianej wyżej witryny.