Najefektywniejsza forma z dostępnych stron www

Serfując po stronach www mamy możliwość zaobserwowania przeróżnych witryn które w zależności od funkcji jaka sprawują możemy skatalogować w różnych grupach. I tak mamy możliwość wyodrębnienia następujących rodzajów: Vortale, Portale, serwisy, wizytówki, sklepy internetowe, folder itd.

Najłatwiejsza do stworzenia jest strona nazywana wizytówką. Jej jedynym zadaniem jest informacja o adresie firmy przedstawienie krótkiego opisu charakterystyki firmy i zasadniczo to wszystko. Jak widać funkcjonalność takiej strony jest żadna. Minusem dodatkowym jest również to, że takiej strony nie da się w żaden efektywny sposób spozycjonować przez co nie będzie ona zbyt często odwiedzana a co za tym idzie mało ludzi trafi do naszej firmy. Kolejnym przykładem na brak funkcjonalności z posiadania strony www są Foldery. Cechą charakterystyczną takiej strony jest strona główna, którą tworzy najczęściej animacja lub bogata w kolory oprawa multimedialna. Z punktu widzenia wyglądu jest to bardzo ładne jednak z funkcjonalnością nie ma to nic wspólnego.

Dodatkowo klient odwiedzający taka stronę www może nie doczekać momentu aż załaduje się strona ponieważ zniechęcony czekaniem najzupełniej w świecie poszuka innej firmy o takim samym profilu działalności. Innym sposobem na zbudowanie strony internetowej są serwisy. Jak nazwa wskazuje serwis jest zbiorem danych o tej samej lub pokrewnej tematyce. Dzięki temu możemy mieć pewność że strona będzie często odwiedzana ponieważ ludzie będą poszukiwali odpowiedzi na pytania i w ten sposób trafia na naszą stronę www. Warunek jest jednak taki, że baza wiedzy zawartej na stronie musi być ciągle aktualizowana aby zwiększać wachlarz tematyczny.