Reklama a dzieci

Reklamy są często najlepszym sposobem na to, żeby przykuć uwagę ludzi na to, jaki produkt najlepiej kupić, co powoduje, że ludzie dzięki reklamom wyrabiają sobie odpowiednią opinię o produkcie. Jednak od pewnego czasu można zauważyć, że praktycznie dzieci nie mają żadnego opanowania co do tego, na co wpływają u nich reklamy, ponieważ dziecko widząc byle jakąś reklamę, stara się jak najszybciej mieć daną rzecz, dlatego też reklamy, które są skierowane do dzieci są najbardziej problematyczne, ponieważ dzieci mają o wiele więcej potrzeb tymczasowych, które chcą spełnić, niż jest to możliwe. Nie możemy więc zapomnieć, że wszystko, co jest robione, żeby dziecko się tym zainteresowało, na pewno trafi do dziecka o wiele szybciej i sprawi, że dziecko jest o wiele bardziej podatne na to, co właśnie powstało i trafiło na półki sklepowe.

Nie możemy więc zapominać, że tego typu reklamy nie tylko są o wiele bardziej kłopotliwe dla rodziców, ale również sprawiają, że same dzieci chcą jeszcze więcej, ponieważ dziecko posiadając zmysł, który mówi mu że musi mieć coś, żeby być lepszym, sprawia, że dzieci bez opamiętania mogą mieć wszystko, ponieważ uważają, że dzięki temu będą lepsze. Warto jest tez wspomnieć o tym, że praktycznie to, co robią nasze dzieci może być również wpływem tego, jak na nie reklamy działają.

Ponieważ widząc w telewizji nową zabawkę chcą mieć ją, jak najszybciej, a co za tym idzie, same dzieci nie zdają sobie sprawy, z tego, że same zabawki są praktycznie dla nich bez znaczenia, ale chcą je mieć, ponieważ jest to teraz nowe i każdy może to chcieć. Reklamy, które są dla dzieci, są o wiele bardziej groźne dla ich rodziców, niż dl samych dzieci, ponieważ te nie wiedzą, co tak naprawdę mogą robić, żeby się nie dać reklamą i nie wiedzą, jak ciężko jest zarobić pieniądze na dany produkt. Musimy więc pamiętać o tym, że reklamy, które są kierowane do dzieci nie tylko są o wiele bardziej denerwujące, ponieważ pokazują dzieciom, co muszą mieć, ale również sprawiają, że dzieci nie mogą normalnie spojrzeć na to, jak ciężko jest zarobić na wszystko, co mają, a pewnie każdy z nas kiedyś czul, że musi mieć wszystko, niezależnie od ceny i sposoby, w jaki zdobędą coś, co jest teraz najmodniejsze i da szansę dziecku na to, by poczuć się jak dzieci z reklamy, jednak przemija to szybko, widząc, że jest to coś, co już mają tylko w innej formie i jak zawsze będą chcieć coś nowego, co było dopiero reklamowane.