Radio

Radio internetowe na pozór nie różni się niczym od tradycyjnego radia, którego możemy posłuchać w odbiornikach. Jest to jednak wyłącznie pozór, ponieważ tak naprawdę radia internetowe znacznie odbiegają swoją formułą od tego, co na co dzień możemy usłyszeć na przykład jedząc śniadanie czy jadąc samochodem do pracy.

Na czym zatem polegają różnice w obu transmisjach? Wydaje się, że najpierw należy zacząć od tego, iż internet daje o wiele więcej możliwości, dlatego radio internetowe jest bardziej zróżnicowane. Po pierwsze wchodząc na stronę radia możemy dla przykładu wybrać rodzaj muzyki, którego chcemy słuchać. W radiu tradycyjnym zazwyczaj puszczana jest muzyka bardzo różnorodna gatunkowo.

W przypadku internetu do naszej dyspozycji znajdują się przede wszystkim gatunki takie jak rock, pop, muzyka klasyczna czy nawet techno i wiele, wiele innych. Drugą ważną różnicą jest to, że radio internetowe może posiłkować się obrazem, natomiast radio tradycyjne nie ma takiej możliwości, chociażby dlatego, że sama idea radia jest zupełnie inna.