Wizualizacje 3D

W wielu dziedzinach bardzo często stosowane są wszelkiego rodzaju wizualizacje. Tworzone są one przez doskonałych grafików na potrzeby najczęściej firm zajmujących się projektowaniem domów, ale także tych firm, które preferują wykończenia wnętrz i ich dekoracje.

Dzięki możliwościom wizualizacji dowolnych obiektów osoby mogą sobie dokładnie wyobrazić, jak będzie wyglądała dana przestrzeń. Bardzo ważne jest to w projektowaniu, gdyż pozwala uchwycić wszelkie szczegóły danego projektu i je poprawić. Niebagatelne znaczenie ma to także w projektowaniu wnętrz. Same rozmawianie o zmianach, które zajdą w danym pomieszczeniu nie daje pełnego obrazu tego, co chcemy zrobić.

Dopiero wizualizacja uświadamia nam, jak pomieszczenie będzie się prezentowało po zakończeniu prac. Wykorzystywane są także wizualizacje w różnych symulacjach. Jako przykład można tutaj podać symulację kolizji samochodowej, która to może pomóc w rozstrzygnięciu, kto był sprawcą wypadku. Wizualizacje wykorzystywane są także do obrazowania zmian np. po operacji plastycznej.