Wizualizacje 3D

Odkąd pojawiła się możliwość tworzenia grafiki trójwymiarowej zaczęto z tego korzystać praktycznie w każdy możliwy sposób. Tego rodzaju elementy graficzne znalazły zastosowanie w programach komputerowych oraz także pojawiły się na stronach internetowych. Niebagatelne znaczenie grafika trójwymiarowa zyskała w grach komputerowych, które teraz są bardzo realistyczne.

Grafika ta znajduje swoje szerokie zastosowanie także jeżeli chodzi o projektowanie domów, bowiem teraz każdy może dokładnie zapoznać się z wirtualnym projektem swojego domu i zobaczyć, jak dom będzie wyglądał po ukończeniu ze wszystkich stron.

Grafika trójwymiarowa pozwoliła umieścić go na działce i pomóc zdecydować się tym samym osobom poszukującym odpowiedniego projektu, czy właśnie taki spełnia ich oczekiwania. Grafika trójwymiarowa znalazła swoje zastosowanie także w medycynie. Na ekranie monitora mogą być bowiem teraz dokładnie przedstawiane etapy rekonstrukcji elementów układu kostnego człowieka i wiele więcej. Grafika 3D jest więc bardzo potrzebna.