Internet

Na rynku możemy dzisiaj kupić szereg różnorodnych programów do naszego komputera. Jedne służą naszemu bezpieczeństwu (mowa na przykład o tak zwanych programach antywirusowych), inne z kolei naszej pracy zawodowej czy wreszcie rozrywce. Choć wydaje się na pierwszy rzut oka, że programy komputerowe oraz szeroko pojęta elektronika nie są nam potrzebne, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Wielu z nas jest bardzo przyzwyczajonych do korzystania nie tylko z programów komputerowych, ale także z sieci internetowej (z której nota bene możemy wiele programów ściągnąć, a następnie na swój dysk zainstalować). Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre programy mogą nam pomóc w utrzymaniu porządku na dysku. Inne z kolei stanowią wspaniały przykład projektów edukacyjnych (mowa przede wszystkim o grach edukacyjnych dla dzieci).

Wydaje się, że na rynku w tym zakresie mamy już wszystko, jednak nie do końca jest to prawda, ponieważ z roku na rok programów komputerowych znacznie przybywa - a my skrzętnie z nich korzystamy nakręcając tym samym rynek.