Poczta

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pocztę elektroniczną możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich odnosi się do poczty elektronicznej wewnętrznej, natomiast drugi do poczty elektronicznej zewnętrznej.

Wydaje się, że obie są potrzebne, chociaż niewątpliwie poczta zewnętrzna ma o wiele więcej zastosowań. Łączy się bowiem z bezpośrednio z siecią internetową, a więc dzięki niej można przesyłać wiadomości na dowolny komputer (który oczywiście też ma dostęp do sieci). Dziś poczta elektroniczna staje się coraz bardziej rozbudowana i można za jej pośrednictwem przesyłać coraz większe wiadomości.

Włączając w to oczywiście różnorodne obrazki czy pliki muzyczne. Poczta wewnętrzna służy z kolei komunikacji między komputerami połączonymi ze sobą w jednym miejscu. Na przykład w różnego rodzaju biurach czy biurowcach. Jest to niezwykle pożyteczne i z pewnością przydaje się w wielu miejscach. Która poczta jest zatem bardziej praktyczna? Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ obie mają swoje użyteczne zalety i niewielkie wady. .