Co trzeba wziąć pod uwagę otwierając firmę komputerową.

Chciałem swego czasu otworzyć firmę zajmującą się usługami dla firm, które nie mają zatrudnionych informatyków. Jednak konkurencja na rynku jest tak wielka, że aby zaistnieć i mieć przebicie trzeba dysponować dużym kapitałem, który pozwoli zatrudnić odpowiednią liczbę osób do obsługi informatycznej i naprawy komputerów. Nie można zapomnieć również o informatykach potrzebnych do tworzenia i konserwacji sieci komputerowych.

A jakby ni ebyło trzeba mieć kogoś do tworzenia stron www co w całokształcie powoduje, że totalnym minimum trzeba mieć przynajmniej 3 pracowników plus wspólnik i ja. Staraliśmy się nauczyć obsługi informatycznej oraz budowania sieci komputerowych jednak ze względu na to jak szerokie jest to zagadnienie a my znaliśmy się na tworzeniu stron www w pewnym momencie musieliśmy się poddać. Jednak nie dawaliśmy za wygraną. Zaczęliśmy od budowanie stron www i zatrudnienia jednego pracownika do budowania sieci komputerowych. Z czasem doszło zapotrzebowanie na kogoś kto będzie się znał na obsłudze informatycznej a ostatnio otworzyliśmy nowy pion w naszej firmie jaki jest naprawa komputerów.

Jak widać stwierdzenie jakie poczyniłem na początku, że aby zaistnieć na tym rynku trzeba mieć duży kapitał został obalony przez przykład mojej firmy. Po prostu dla chcącego nic trudnego, trzeba mieć tylko wizję i chęć do ciągłego parcia do przodu mimo potknięć czy nawet upadków. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak tylko wstać i udowodnić, że był to tylko przypadek i więcej upadków nie będzie.