Informatyka

Komputery są dzisiaj dostępne w zasadzie na każdym kroku. Każda przeciętna rodzina w naszym kraju posiada komputer (stacjonarny czy też przenośny) w swoim posiadaniu. Wydaje się, że od kilku lat komputery w szkole to codzienność.

Bez względu na to, czy mowa o szkole podstawowej, gimnazjalnej czy też średniej. Elektronika dostępna dla uczniów wydaje się przełomem, którego długo w edukacji nie było. Warto wspomnieć również o różnego rodzaju akcjach, które mają na celu ułatwić naukę uczniów. Mowa dla przykładu o rozdawaniu komputerów w środowiskach rodzin, które nie mają funduszy na to, by sprawić swoim dzieciom taki prezent.

Szkoły wyższe organizują projekty - często dofinansowywane z Unii Europejskiej - dzięki którym studenci mogą korzystać z laptopów podczas całego etapu studiowania. Do wyboru są zresztą nie tylko komputery, ale także różnego rodzaju tablety czy ebooki. Te ostatnie przydają się szczególnie studentom polonistyki czy innych filologii, ponieważ muszą oni korzystać z elektronicznych książek na każdym kroku.