Przedszkole

Przedszkola to miejsca, w których codziennie spotykają się dzieci poniżej szóstego roku życia. Te ostatnie są na tyle duże, że często - szczególnie w dobie dwudziestego pierwszego wieku - potrafią już korzystać ze źródeł elektronicznych.

Czy jednak komputery powinny być obecne w miejscu takim jak przedszkole? W zależności od postawy można dzisiaj wyróżnić kilka opcji, którymi kierują się osoby mające kontakt z przedszkolem. Mowa przede wszystkim o wychowawcach oraz o rodzicach przedszkolaków. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że zajęcia informatyczne to bardzo dobra rzecz. Dzięki nim dzieci uczą się obsługi komputerów oraz korzystania z najprostszych programów, takich jak Notatnik czy Paint.

Warto jednak zaznaczyć, że na takie zajęcia jest miejsce w szkole podstawowej. Przedszkole powinno być raczej miejscem zabaw i nauki w postaci tradycyjnej. Tak przynajmniej twierdzi większość. Istnieją również opinie zwiazane z tym, że zajęcia informatyczne dla tak zwanych starszaków powinny się w przedszkolu odbywać.