Jak bronić się przed reklamami?

Reklamy atakują nas wszędzie, podczas ulubionego filmu, podczas przeglądania poczty mailowej, przy jeździe samochodem, przy wielu innych czynnościach, jakie powodują, że możemy zostać zasypanymi setkami, a nawet tysiącami reklam dziennie. Jak więc sprawić, żeby praktycznie wszystko, co tylko mamy mogło w skuteczności obronić nas przed reklamami. Najczęściej jeśli nie chcemy oglądać, słuchać, czy nawet widzieć reklamy to, po prostu nie zwracamy na nie uwagi, przełączamy kanał, czy też robimy cokolwiek innego, żeby nie widzieć kolejnej reklamy po raz setny.

Najważniejsze jest jednak to, że walka z reklamami nie jest prosta, ponieważ nie da się ich pozbyć z naszego życia oraz co ważniejsze, są one praktycznie wszędzie. Najważniejsze jest to, żeby reklama nie miała możliwości dojścia do naszej podświadomości, najlepiej to wychodzi… nastolatkom, ponieważ nie chcą oni by ktoś na nich wpływał to, nie zwracają żadnej uwagi na reklamy, ani tym bardziej na wszystko inne. Należy również pamiętać, że praktycznie wszystko, co jest obecnie robione i reklamowane, nie może do nas trafić z podświadomością, ponieważ psychologia, jaka jest obecnie używana jest naprawdę mocna i może nas „skruszyć” a przez to my sami, będziemy chcieli naprawdę mocno kupić coś, mimo że tego nie potrzebuje. Dobrze jest też określić sobie nasze potrzeby, czyli jeżeli reklama chce żebyśmy mieli potrzebę kupna danej rzeczy to, nie możemy zapominać, że jeżeli będziemy mieć z góry określone, co chcemy kupić lub czego nie chcemy kupić to, musimy być pewni, że ma to być mocne postanowienie, wtedy będziemy pewni, że to wszystko co nam prezentuje reklama, nie będzie nam potrzebne i tym samym uda nam się obronić przed jej wpływem na nas.

Jednak nie wolno zapominać, że nie tylko my musimy się bronić przed reklamami, ale również inni ludzie, jednak jak zrobić, żeby przykładowo nasze dzieci nie chciały nowej zabawki, czy czegoś innego, co jest reklamowane w telewizji. Z dziećmi może być trudniej, ponieważ chcą one wszystko, co nowe. Musimy nauczyć się odmawiać, bo jeżeli będziemy ulegać naszym dzieciom to, możemy być pewni, że same reklamy zaczną działać na nie, ponieważ będziemy tez ulegać na ich psychologiczne zagrania, które nam na pewno nie pomogą w nie kupowaniu nowych rzeczy, które właśnie zostały reklamowane. Reklama może mieć na ans wielki wpływ, jednak jeśli się postaramy to, nie będziemy na nie reagować w żaden sposób i uda nam się obronić przed nimi.