Gazety

Media internetowe stają się coraz bardziej popularne. Co na to wskazuje? Przede wszystkim sami internauci, którzy o wiele bardziej wolą korzystać ze źródeł internetowych, niż na przykład kupować gazety tradycyjne. Wydaje się, że gazety tradycyjne nie mają zatem przyszłości, ale czy na pewno? Sprawa nie jest do końca jasna, a zdania rzeczywiście są podzielone.

Jedni twierdzą, że prasa drukowana nie upadnie nigdy. Z pewnością przemawiają za tym różne fakty. Na przykład ten, że upadek prasy przewidywany był już wtedy gdy pojawiło się radio. Z kolei telewizja miała pierwotnie - w założeniu ogółu - wyprzeć radio.

Tak się jednak nie stało, a więc być może tradycyjne gazety także mogą patrzeć w przyszłość. Jakby jednak nie było, większość tytułów drukuje nie tylko w świedcie rzeczywistym, ale także zakłada portale internetowe. Dziękim nim gazety docierają do szerszego grona odbiorców, a o to przecież właśnie chodzi. Amerykański Newsweek od jakiegoś czasu jest publikowany wyłącznie w sieci. Wydaje się, że niektóre media stawiają więc w całości na internet.