Firma

Każda firma internetowa charakteryzuje się pewnymi wyznacznikami, które mogą pojawić się także w przypadku firmy tradycyjnej. Wydaje się jednak, że warto wspomnieć przede wszystkim o różnorodnych elementach odmiennych odróżniających tym samym firmę tradycyjną od tej internetowej. Przede wszystkim w przypadku tej ostatniej mowa o ogromnej nowoczesności oraz innowacyjności.

Pod jakimi względami? Przede wszystkim formuła firmy internetowej jest zgoła bardzo odmienna od tej ostatniej. Na przykład jeśli chodzi o lokalizację. Tradycyjne spółki mają swoje biura w świecie rzeczywistym. Tam może udać się klient, na przykład w celu konsultacji jakiegoś projektu. Firmy internetowe często dostępne są dla klientów wyłącznie w sieci. Czy takie rozwiązanie jest wygodne? Być może dla niektórych branż tak.

Na przykład jeśli chodzi o sklepy internetowe, które wszystkie produkty wysyłają przez pocztę lub kuriera. Z kolei jedynym miejscem, które sklepy online wynajmują w świecie rzeczywistym jest zazwyczaj magazyn, w którym chowane są produkty.