Komputer

W dobie dwudziestego pierwszego wieku w zasadzie każdego dnia przesyłamy sobie informacje, pliki, wiadomości czy wreszcie zdjęcia i muzykę za pomocą sieci internetowej oraz narzędzi z internetem związanych. Najczęściej używamy oczywiście poczty elektronicznej, ponieważ jest to rzeczywiście wygodny sposób. Należy jednak zaznaczyć, że nie każda potrzeba zostaje dzięki poczcie zrealizowana.

Kiedy chcemy wysłać większe pliki - za pośrednictwem sieci internetowej - musimy zdać się więc na inny sposób, ponieważ poczta elektroniczna nie jest w stanie przesłać plików z jednego komputera na drugi. Okazuje się, że istnieje jednak bardzo prosty sposób, dzięki któremu prześlemy potrzebne dane szybko i łatwo. Mowa oczywiście o programie Dropbox, który niejako łączy dwa komputery za pośrednictwem sieci.

Jak działa wspomniany program? To bardzo proste! Wystarczy, że osoby chcące przesłać wiadomość połączą określony folder z komputerami tych osób, do których ma dotrzeć wspomniana informacja (czy też zdjęcia, pliki, filmy i tym podobne).