Co możemy zyskać dokonując rozeznania na rynku.

Na rynku usług informatycznych oferujących cały wachlarz usług od budowania stron www, budowania sieci komputerowych, naprawy komputerów lub obsługi informatycznej mamy bardzo duży wybór i nie powinniśmy decydować się na pierwszą lepszą firmę jaką znajdziemy. Dzięki tak wielkiej konkurenci na tym rynku możemy znaleźć firmę, która zaoferuje cenę za usługę niższą od kilkadziesiąt złotych w zależności usługi.

Najlepiej wysłać zapytanie do znalezionych firm jaki mamy problem lub jakie będziemy mieli zlecenia z prośbą o cenę. W ten sposób mamy możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Na pewno w ten sposób nie ustrzeżemy się przed niekompetencją ale tego nigdy nie będziemy pewni. Jeżeli będziemy chcieli skorzystać z firmy do zaprojektowania strony www to najlepiej przejrzeć zrealizowane zlecenia aby ocenić zdolności jakimi dysponuje. Do zrobienia strony www nie jest wymagana nie wiadomo jaka wiedza i każdym przy odrobinie zdolności może zrobić stronę. Jednak funkcjonalność strony jest odrębną kwestią której nie można się nauczyć z tutoriali.

Przy zleceniu na zbudowanie sieci komputerowej najlepiej wybrać firmę, która jest w tym wyspecjalizowana ponieważ jest to bardzo techniczna sprawa i wymaga pewnej wiedzy której pierwsza lepsza firma może nie posiadać. A tak naprawdę najlepszą wizytówka każdej firmy jest ich własna strona www na której będzie się chwalić swoimi klientami z którymi współpracuje i to będzie najlepszym odzwierciedleniem tego jaką renomą cieszy się na rynku. Na pewno nie korzystałbym z firmy komputerowej, która nie ma własnej strony www.