Jakie informacje wyciągnąć od klienta przed projektowaniem.

Budowanie stron www zaczyna się od zrobienia wywiadu z klientem odnośnie jego oczekiwań. Mianowicie jaką funkcje ma sprawować strona czy ma być tylko informacyjna czy może ma być połączona ze sklepem internetowy. Dodatkowo trzeba ustalić z klientem mniej więcej szatę graficzną aby zmiany zachodzące w późniejszym stadium tworzenia strony były jedynie kosmetyczne a nie takie które wpłyną na całkowity wygląd strony www.

Najlepiej przedstawić klientowi kilka wcześniejszych realizacji i wspólnie od słowa do słowa nanieść jakieś korekty. Natomiast jeżeli klient ma tylko i wyłącznie określone, że chce mieć stronę internetową i nie ma żadnego pojęcia co i jak najlepiej zacząć od rozmieszczenia ikon i okien z treścią i taki szablon przesłać do jego akceptacji. W ten sposób nie będzie potrzeby wkładania większej ilości pracy która może być spożytkowana na inne projekty.

Aby w na przyszłość uniknąć ciągłej obsługi informatycznej można przeprowadzić szybki kurs dla właściciela strony www z CMS dzięki czemu będzie on mógł samodzielnie wprowadzać aktualizację bez zbędnego tracenia czasu na czekanie na wolny termin w firmie informatycznej. Jest to jednak rozwiązanie, które nie pozwala przyzwyczaić klienta do swojej firmy ale pozwala na zaoszczędzenie czasu i realizację innych zadań. Jak widać budowa stron www jest bardzo szerokim tematem, który nie został nawet w 10% rozwinięty w tym artykule ale na resztę przyjdzie i będzie on rozbudowany zdecydowanie szczegółowiej niż tym razem.