Animacje 3d

Graficzne elementy trójwymiarowe na dobre zadomowiły się w naszym codziennym otoczeniu. Grafika sprawdza się przede wszystkim w szeroko pojętych branżach reklamowych. Jej zastosowanie ciągle się rozszerza, a użytkowników przybywa. Przede wszystkim w kontekście wspomnianej promocji i marketingu.

Reklama, strony internetowe, wizualizacje projektów domów czy filmy 3D towarzyszą nam na każdym kroku, a coraz częściej możemy spotkać także animacje tworzone w tej technologii. Graficy trudniący się w tworzeniu trójwymiarowych animacji, wizualizacji reklam są artystami, a ich prace są znane bardzo wielu ludziom. Uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych film Shrek czy ogromna produkcja Transformers to przecież w dużej mierze produkcje graficzne. Zdecydowana większość scen akcji czy pościgów samochodowych w niemal wszystkich filmach jakie powstały a także różnego rodzaju gry komputerowe, wszystko to przepełnione jest innowacyjną i nowoczesną twórczością grafików 3D. Nad dużymi produkcjami, takimi jak wymieniony już Shrek pracowało dziesiątki grafików przez bardzo długi czas. Stworzenie takiej animacji 3D nie jest bowiem proste, wymaga ogromnego doświadczenia i przede wszystkim talentu. Bardzo ważny jest również czas, ponieważ wbrew pozorom nawet najbardziej doświadczony grafik musi realizować swoje projekty powoli i dokładnie.

Grafika trójwymiarowa rozwija się w zawrotnym tempie. W tym tkwi przyszłość, już niedługo bowiem prawdopodobnie każdy film będzie powstawał w tej technologii, a wizualizacje dostępne będą na każdym kroku.